I nevidomí mohou obdivovat Prahu

Cestovní agentura Accessible Prague 13. listopadu 2013, na Mezinárodní den nevidomých, zahájila specializované prohlídky Prahy pro nevidomé a slabozraké turisty.

Prvními, kdo si Prahu dotykem vyzkoušeli, byli žáci Školy Jaroslava Ježka, kteří zamířili se speciálně vyškolenými průvodkyněmi pro práci s nevidomými na Pražský hrad. Během prohlídky se seznámili s historií Pražského hradu a Hradčan, osahali si hapticky zajímavé objekty po trase a díky materiálům z Tiskárny pro nevidomé získali i představu, jak vypadá např. průčelí chrámu sv. Víta či bazilika sv. Jiří.

Více o projektu lze najít na webových stránkách www.touchableprague.com/cz , jejichž součástí je průvodce po muzeích a galeriích v Praze, které nabízejí haptické expozice. Cestovní agentura Accessible Prague již od roku 2007 zpřístupňuje Prahu návštěvníkům s pohybovým omezením, kterým zajišťuje bezbariérové ubytování, transfery, prohlídky Prahy s vozíkem i na elektrických skútrech pro invalidy. Provozuje též půjčovnu kompenzačních pomůcek.

Další informace: www.accessibleprague.com

Zdroj: www.praha.eu