Hmatová indiánská výstava

Od 17. 5. 2013 - 2. 6. 2013 se uskuteční výstava, na které využijete všechny smysly. Výstavu můžete navštívit denně ve výstavním sále Botanické zahrady Praha a to od 9 do 19 hodin.

Na sedmnácté výstavě, určené pro všechny smysly, na vlastní kůži zažijete den mezi indiány velkých plání a lesů. Stanete se příslušníkem například kmene Lakotů, dozvíte se, z jakých bylin vařili čaj i léčivé odvary, jak rozdělávali oheň i co si vyprávěli na dobrou noc. Víte, co je to vigvam? Víte, k čemu sloužila initipi? Jak se vařil javorový sirup? Na expozici ve výstavním sále naváže několik zastavení v zahradě, ve stínu severoamerických dřevin a v blízkosti rostlin užívaných indiány. Exponátů je dovoleno se nejen dotýkat, ale některé budete moci i ochutnat nebo si k nim přivonět. Stejně jako předchozí výstavy, doprovodí i letošní ročník zvukový průvodce a popisky v Braillově písmu.

Po celou dobu konání výstavy je k dispozici průvodcovská služba. Pro větší skupiny je nutná rezervace: Eva Novozámská, mobil: 603 489 029,
e-mail: pruvodci@botanicka_cz.

Vlíce na: www.botanicka.cz