Jazyková škola - tisková zpráva

JAZYKOVÁ ŠKOLA ROMÁNSKÝCH JAZYKŮ

Sociální firma Ergones

Práce nevidomých a slabozrakých

Olomouc, 31.7. 2012

Tisková zpráva

Sociální firma Ergones otevírá novou jazykovou školu se zaměřením na románské jazyky. Jde o jeden z projektů, který v rámci svého sociálního podnikání provozuje. Sociální firma Ergones je doplňkovou činností obecně prospěšné společnosti TyfloCentrum Olomouc, o.p.s.  Jejím  cílem je především přispět ke snížení nezaměstnanosti osob s těžkým zrakovým postižením v olomouckém regionu.

Od září roku 2012 zahájíme v prostorách naší sociální firmy výuku francouzštiny, italštiny, španělštiny a portugalštiny. Chceme oslovit širokou veřejnost, od dětí až po dospělé a vyučovat skupiny i jednotlivce. Vzhledem k velmi příznivým cenám lze těchto kurzů využít i v rámci rekvalifikace nezaměstnaných a osob na rodičovské dovolené, které si zvýšením své kvalifikace mohou pomoci k lepšímu pracovnímu uplatnění.

„Naše služby chceme nabídnout také podnikům a úřadům s tím, že pokud mají více než 25 zaměstnanců, mohou náklady vynaložené na výuku vykázat jako náhradní plnění,“ uvedl Jan Příborský, ředitel sociální firmy Ergones.

Žákům a studentům poskytneme doučování a pomoc s přípravou ke zkouškám a reparátům, i krátkodobější, nárazové kurzy. V této souvislosti říká Věra Dittrichová (španělština a portugalština): „jsme mladé, krásné a flexibilní a jsme v kontaktu s kulturou jižních národů.“

Všechny lektorky mají VŠ vzdělání v oboru, doplněné studiem v zahraničí a bohatou praxí. „Italština je jako můj druhý mateřský jazyk,“ říká Zuzana Perrone Calábková (italština) a co do stylu výuky doplňuje Eva Daníčková (francouzština): „hrou a zpěvem se člověk naučí nejvíce.“

Ujmeme se začátečníků i pokročilých (A1 – C1), přizpůsobíme se vašim individuálním potřebám. Veškeré vaše dotazy rádi zodpovíme na tel: 583 034 534, 583 034 536 nebo na e-mailu: klemesova@ergones_cz.