Zrakově postižení se v Pardubicích učí, jak pečovat o dítě

I zrakově handicapovaní z Pardubického a Královéhradeckého kraje se mohou připravovat na rodičovství a péči o dítě.

Dlouhodobě slabozrakým občanům pomáhá společnost eBRÁNA, která zajišťuje jak kompenzační pomůcky, tak kancelářské potřeby a pohonné hmoty pro terénní služby.

Speciální web

Společnost vytvořila také webové stránky se specifickým zobrazováním, díky kterým překonávají handicapovaní občané informační bariéry a lépe zvládají běžné životní situace. „Zrakově handicapovaným lidem se snažíme pomáhat dlouhodobě i na internetu. Našim zákazníkům vytváříme webové stránky tak, aby odpovídaly v nejvyšší možné míře normám pro slabozraké návštěvníky,“ sdělil Jiří Janků, výkonný ředitel společnosti eBRÁNA.

Jak pečovat o dítě

„Jako součást nácviku péče o miminko se budoucí rodiče učí, jak zvládat manipulaci s dítětem, jeho nošení, koupání, oblékání, ukládání do postýlky, stříhání nehtů a další důležité aktivity,“ řekla Daniela Morávková z krajského střediska obecně prospěšné společnosti Tyfloservis, kterou eBRÁNA podporuje.

„Loni se společnost navíc aktivně zapojila do první pardubické Burzy filantropie, kde podpořila sedm neziskových projektů,“ nechal se slyšet Jiří Janků.

zdroj: časopis Můžeš