Kompenzační pomůcky

Vyberte jednu z možných podsekcí kompenzačních pomůcek:

Prodejny kompenzačních pomůcek

Prodejny specializující se na pomůcky pro handicapované.

 

Půjčovny kompenzačních pomůcek

Organizace půjčující kompenzační pomůcky za úplatu i zdarma. Půjčovny jsou seřazeny abecedně podle sídla

 

Pomůcky pro soběstačnost

Seznam prodejců i výrobců pomůcek k samostatnému zvládnutí běžných denních úkonů.

 

Pomůcky optické a optoelektronické

Zde najdete seznam prodejců a výrobců optických pomůcek a specializovaných očních optik. V první části jsou pomůcky optické, v druhé části pomůcky optoelektronické.

 

Pomůcky pro orientaci a úpravu prostředí

Seznam prodejců a výrobců pomůcek pro vnitřní i venkovní orientaci, od bílé hole po hlasové majáčky a reliéfní hmatovou dlažbu.

 

Pomůcky zpřístupňující práci s PC

Kontakt na firmy, které nabízí speciální software pro přístup zrakově postižených k práci na PC - odečítače obrazovky, hlasové výstupy, zvětšovací programy. Některé z firem nabízí i speciální hardware, např. klávesnice, Braillské řádky a podobně.

 

Pomůcky pro vzdělávání

Prodejci hmatových knih a SW  pro převod tištěného textu do hlasové podoby. Viz také "Pomůcky pro přístup k PC" a "Informační zdroje".

 

Pomůcky pro volný čas

Pomůcky od stolních her až po trávení volného času v přírodě.

 

Mobilní telefony

Speciální mobilní telefony pro zrakově postižené s hlasovým výstupem, zvětšením nebo se čtěčkou kódů.

 

Výcvik vodicích psů

Zde najdete stanice specializující se výhradně na výcvik vodících a asistenčních psů, ale také spolky chovatelů těchto psů. Podle zákona 329/2011 Sb - zde je stanoveno, že příspěvek na pořízení vodicího psa bude přiznán jedině tehdy, je-li pes vycvičen školou, která je členem mezinárodní organizace sdružující výcvikové školy. Mezinárodními organizacemi jsou myšleny například IGDF  - International Guide Dog Federation (založena asi před 30 lety) organizace sdružuje a metodicky vede výcvikové školy pro vodicí psy po celém světě. Velice prestižní organizace. http://www.igdf.org.uk/