Koncert Světlo pro Světlušku přinesl 3 mil. korun

Ve středu 14. listopadu Světluška již poosmé rozsvítila Pražskou křižovatku. Vidící a talentovaní nevidomí interpreti vystoupili na jednom podiu, aby doplnili světlo do lucerny, ze které pak Světluška celý rok svítí na cestu nevidomým. Ten příští je navíc jubilejní Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu slaví 10. narozeniny.

"Každým rokem se scházíme, abychom poděkovali všem přátelům Světlušky, kteří dávají jakkoli najevo svou podporu nevidomým. Z koncertu Světlo pro Světlušku se stává tradice. Nejen, že se každým rokem připojují další známé osobnosti, které s projektem sympatizují, ale také se Světlušce daří nacházet nové talenty z řad nevidomých. Letos jich vystoupilo hned několik. Sledovat je, jak odhodlaně kráčí na podium, zpívají s neuvěřitelnou lehkostí, zároveň s obrovským nasazením a následně sklízí velký potlesk, je radost. Hned jak dozněly poslední tóny Půlnoční, začala jsem přemýšlet nad dalším koncertem, těším se," zaznělo od patronky Anety Langerové.

"Jste to nejcennější, co máme," zaznělo směrem k dárcům, příznivcům a dobrovolníkům Světlušky z úst Martiny Kaderkové, ředitelky Nadačního fondu Českého rozhlasu.

Benefiční večer Světlo pro Světlušku opět živě přenášela ČT1 a Radiožurnál. Po celý večer posílali dárci z celé České republiky Světlušce dárcovské smsky a prostřednictvím call centra telefonovali výši daru, kterou po skončení pořadu přispějí na konto deset devítek 99999 99999 / 0100. Během krátkých 80 minut se podařilo shromáždit téměř 3 miliony korun. Tato částka však není konečná, každým rokem přicházejí na konto peníze i po skončení pořadu. 

Více na: svetluska.centrum.cz