Navigační centrum SONS

Milí přátelé, Všechny nutné kroky potřebné k již dříve avízovanému spuštění  zpoplatnění služeb Navigačního centra byly již učiněny. Registrovaní  uživatelé byli informováni na počátku tohoto měsíce a nyní bychom  chtěli pro jistotu upozornit i Vás, kteří případně svůj kontakt v NC  uveden nemáte nebo jste dosud využívali služeb NC jen zcela zřídka. Přesně za týden, tedy 1. února budou služby poskytovány už jen těm,  kteří si je předplatí nebo těm, kteří užijí pro kontakt z centrem  zpoplatněnou telefonní linku.

Pokud nechcete muset řešit, jak dlouho už s operátorem hovoříte, kolikrát jste to už vlastně do centra volali, potřebujete vytvořit popis trasy či jinou informaci a zadali jste to přes email, že si ji musíte ještě přes zpoplatněnou linku potvrdit a nebo jen chcete pomoci jiným, aby byly služby zatím stále vůbec nabízeny, služby si raději předplaťte.
Zájemce bychom tedy chtěli vyzvat, že je nejvyšší čas si služby objednat. Leden byl takovým přechodným měsícem, kdy byly sice služby ještě zdarma poskytovány, ale je to období určené pro registraci: Objednání dle vašeho výběru a uhrazení příslušné částky za předplacené období. Objednávkový list, soubor s podmínkami poskytování služeb Navigačního centra pro Předplatitele i aktuální ceník je součástí tohoto emailu. Služby si ale objednat můžete i přes telefon či osobně.
Pro registraci v objednávce uvedete, jak se v příloze dočtete: jméno a příjmení, trvalé bydliště, tel. číslo k registraci, období, na jaké si služby objednáváte a email. Zde to uvádím, abyste viděli, že to není nic složitého. Od února bude navigační centrum k dispozici jen těm, kteří budou řádně registrováni. Ti také obdrží nové bezplatné telefonní číslo, určené právě jen jim, registrovaným. Původní bude odstaveno. Pro ty, kteří NC využívají jen sporadicky a
uhrazení předplatného by se jim dle jejich názoru nevyplatilo, nabízíme možnost využít placené telefonní linky 900 10 00 60, kde můžete požadovat stejné služby jako registrovaní,
ale zaplatíte tímto spojením s NC jednorázový poplatek 10 kč za minutu hovoru - vhodné pro požadavek na vyhledání dopravního spojení či objednání vytvoření popisu trasy). Z důvodu jednorázového využití a nutné rychlé reakce na požadavek, není toto objednání nijak vázáno na průkazku ZTP. Také chceme upozornit, že je tato možnost výrazně levnější, než třeba
služba podobného charakteru poskytovaná na čísle 1188. Nemluvě o tom, že je u nás přizpůsobena potřebám ZP a počítá se s tím, že poskytnutá informace je často určena právě jim. Můžete ale o této možnosti říci i vašim známým.
Chápu, že Vás zpoplatnění moc nepotěšilo, ale již to bylo nutné. Krátce: Přinutili nás k tomu Ztenčující se finance na provoz centra. Důvody jsem blíže rozepisoval v konferenci Inpora v emailu s avízem na tuto plánovanou změnu. Věřím, že většina z vás je s touto změnou srozuměna a chápe, že jsme museli k tomuto kroku nakonec přistoupit.
Hodně z vás mně potvrzovalo, že služby NC využívají a že je chtějí určitě zachovat i nadále a to i za poplatek. Věřím, že si každý z vás sám v klidu rozhodne, zda služby Navigačního centra podpoří či ne, zda služby potřebuje či ne.

Za Navigační centrum
Zdeněk Bajtl
bajtl@sons_cz

Všechny výše uvedené informace i přiložené dokumenty též najdete na
našich stránkách Navigačního centra:
http://navigace.sons.cz
Objednávky služeb zasílejte na email:
navigace-objednavky@sons_cz
pro případné další dotazy pište na:
navigace@sons_cz

Ceník služeb navigačního centra sons Ceník služeb navigačního centra sons (22,50 KB)
objednávka služeb navigačního centra sons objednávka služeb navigačního centra sons (22,50 KB)