(Ne)viditelná keramika právě začíná

TyfloCentrum Olomouc, o.p.s. v těchto dnech zahájilo, díky finanční podpoře Nadace OKD, projekt "(Ne)viditelná keramika". Jedná se celkem o 8 večerů, které se postupně uskuteční v Přerově, Prostějově, Olomouci a v Šumperku, kde si návštěvníci budou moct vyzkoušet jaké to je nakupovat potmě, nebo si zajít poslechnout divadlo.

Součástí každého večera bude prodejní výstava výrobků z keramiky, na jejichž výrobě se značnou měrou podílí zdravotně postižení zaměstnanci TyfloCentra. Druhou částí večera bude divadelní vystoupení improvizačních skupin O.Li.V.Y. a Ol.Í.H.Ně. Jak výstava keramiky, tak i divadelní improvizace proběhnou v úplně temné místnosti. Ředitel TyfloCentra Petr Zavadil k tomu říká: „Chtěli jsme návštěvníkům zážitkovou formou ukázat, jak může být život osob se zrakovým postižením bohatý a že se mohou účastni zcela běžných aktivit jako je nakupování nebo divadelní představení.“

Večery s (Ne)viditelnou keramikou budou probíhat od června do prosince 2013 a návštěvníci se nejen pobaví, ale zároveň přispějí na dobrou věc. Výtěžek z divadelního představení a z prodeje keramiky půjde na podporu sociálních služeb pro nevidomé a slabozraké a na celkový rozvoj TyfloCentra Olomouc.

První večer s divadlem a keramikou mohou zájemci prožít 11. 6. v Přerově. Zde se akce uskuteční také díky Loutkovému divadlu Tělocvičné jednoty Sokol Přerov, kde celá akce proběhne.

Kontakt: Martina Rybaříkova, tel.: 583 034 514, rybarikova@ergones_cz