Rokoko generální zkouška divadelního představení Molly Sweeny

ve dnech 10.6. a 11.6. uvedeme v dopoledních hodinách v Divadle Rokoko (v Praze) generální zkoušku divadelního představení Molly Sweeny, kde je hlavní hrdinkou nevidomá žena. Rádi bychom nabídli vstupenky v hodnotě 20Kč pro nevidomé a slabozraké diváky a za 1Kč pro jejich doprovod. Po generálních zkouškách, by byla možnost krátké debaty s režisérem Ondřejem Zajícem, který velmi stojí o případné připomínky a názory na realizované představení ještě před premiérou.

10.6.Molly Sweeny,  neveřejná generálka čas cca 10:30 - ještě bude upřesněn, Divadlo Rokoko

11.6. Molly Sweeny   1.veřejná generálka, začátek v 11:00, Divadlo Rokoko

V případě zájmu kontaktujte:

Barboru Vyskočilovou,
e-mail: barbora.vyskocilova@m-d-p_cz
tel: 224 215 943 

Molly Sweeney

Česká premiéra psychologického dramatu vynikajícího irského dramatika o slepotě skutečné i domnělé, a opravdových zázracích života.

Jako dítě oslepla. Vytvořila si svůj vlastní svět a dala svému životu smysl. Její manžel osud své ženy sdílí. Miluje ji, ale není schopen uvěřit tomu, že život bez očí může být plnohodnotný. Roky zasvětil pátrání po nějakém zázračném léku, který by dal jeho ženě Molly zrak. Lék nachází v okamžiku, kdy už přestal doufat. I lékař, který je schopen „zázračnou“ operaci provést, už přestal věřit sám sobě a své dovednosti. Touha dát zrak ženě, kterou oba vnímají jako výjimečnou bytost, je spojí, zaktivizuje, přiměje všechny tři jít až na hranice svých možností a prozkoumat svoje vlastní meze. Friel, vynikající irský dramatik, nekomponuje dějové hry, ale dramata s hlubokým psychologickým ponorem. Dává nám nahlédnout do nejhlubších pater lidského vědomí i podvědomí a vede nás krok za krokem labyrintem duše svých hrdinů. Zve nás na cestu, která se v důsledku ukazuje napínavější a vzrušivější než mnohá akční dramata. Na začátku jsou tři lidé, kteří se zdají být jasně definovaní. Na konci stojíme před otázkou, kdo z nich byl skutečně slepý? Netradiční forma hry klade nesmírné nároky na všechny tři představitele, jimž ovšem nabízí nevšední herecké příležitosti.

Hrají:  Dana Batulková, Vasil Fridrich, Aleš Procházka

Režie: Ondřej Zajíc