Nový popis přestavěného olomouckého vlakového nádraží

během poslední etapy rekonstrukce vlakového nádraží v Olomouci, která v současné době probíhá, došlo k přesunům výdeje jízdenek. V levé části se pokladny zrušily, pouze pokladna číslo 2 bude v provozu jako posilová při dopravních špičkách. Místo pokladny číslo 3 je prodejna jízdenek DPMO a poslední okénko má dopravce Regiojet.
Pokladny ČD se přesunuly do pravé části, kde vznikl nový ucelený prostor pro odbavování cestujících, který je od vestibulu oddělen částečně plnou stěnou a částečně prosklenou s posuvnými dveřmi. V tomto prostoru se nachází 8 přepážek. První se sníženým předsazeným pultem je určena pro osoby se zdravotním postižením (tedy i nevidomým a slabozrakým). Vstoupíte-li do vestibulu pravými posuvnými dveřmi, za rohoží odbočíte vpravo (pomoci vám
může vodicí linie). Po 2 metrech projdete do odbavovacího prostoru, kde v přímém směru po dalších 3 metrech naleznete okénko. Vedle 2. a 3. přepážka jsou mezinárodní pokladny, 4. až 6. pokladna bude vydávat vnitrostátní jízdenky, a poslední dvě, tedy 7. a 8. budou poskytovat informace. První a šestá pokladna budou otevřeny nepřetržitě.

autor: Petr Bradáč