Soutěž tvůrců hmatových knížek

Asociace rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých v ČR, o.s., Sdružení Hapestetika, o.s. a Raná péče EDA, o.p.s. vyhlašují 4. ročník české soutěže tvůrců hmatových knížek Tactus.cz 2013 .

Také nevidomé děti rády nejen čtou, ale i prohlíží obrázky - v tomto případě hmatové. Knížek v Braillově písmu existuje podstatně méně než běžných dětských knížek a knížek s hmatovými ilustracemi ještě méně.

Přínosem soutěže je zejména zvýšení počtu těchto knížek. Ačkoliv soutěž má své vítězné autory, vyhrávají v ní především nevidomé děti. Všechny knížky vyrobené do soutěže, ať už se umístí na kterémkoliv místě, budou po skončení soutěže k dispozici nevidomým dětem v knihovně Asociace rodičů a přátel dětí nevidomých a slabozrakých v ČR.

Letošní soutěž navazuje na předchozí tři  ročníky. Vybraná díla mohou postoupit do mezinárodní soutěže, která se koná na podzim 2013 ve Finsku.

Projekt Tactus.cz je dlouhodobě financován Nadačním fondem Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a příležitostně i dalšími dárci.

Více na: www.tactus.wz.cz