třetí ročník ICCHP Summer University

Vážení přátelé, zdravím ze Střediska Teiresiás. Rád bych vás informoval o tom, že v roce 2012 se koná třetí ročník ICCHP Summer University, akce, která je zaměřena na studenty se zrakovým postižením, kteří se zajímají, studují či pracují s informacemi obsahujícími matematiku, informatiku, statistiku a jiné technicky orientované disciplíny. Oslovuji vás jako potenciální účastníky z České republiky či Slovenska. Setkání s učiteli a experty bude probíhat formou praktických seminářů a uskuteční se ve dnech 9. až 13. července 2012 v prostorách Univerzity J. Keplera v rakouském Linci. ICCHP Summer University bude v r. 2012 součástí celosvětové konference ICCHP (viz web  www.icchp.org ), takže účastníci budou mít možnost navštívit tuto významnou akci.

V r. 2012 hodláme navázat na úspěšný loňský ročník, který se konal v Telči a kterého se zúčastnilo i šest studentů se zrakovým postižením z České republiky, celkem 25 zrakově postižených studentů z Evropy. Více informací o loňském ročníku najdete v závěrečné zprávě, která je k dispozici na této stránce: http://icchp-su.net/?q=node/120 (v anglickém jazyce). Nabízím k prohlédnutí i program ICCHP Summer University 2011 (v angličtině), abyste si udělali představu, jaká témata jsou na akci probírána.

Vše podstatné o akci se dozvíte též na stránkách Střediska Teiresiás MU, v sekci Projekty a realizované akce, nabízím odkaz: ICCHP Summer University. Co se týká poplatku za účast:

1. studenti MU mají účast zcela zdarma (Masarykova univerzita jim zaplatí účastnický poplatek včetně možnosti vstupu na konferenci ICCHP, dopravu na místo a zpět, ubytování i stravu),
2. účastníci z ostatních škol či institucí si sami hradí dopravu na místo a zpět a účastnický poplatek, jehož výše bude přibližně 100 EUR.
V rámci poplatku už je zahrnuto ubytování, strava, program ICCHP Summer University a vstup na konferenci ICCHP.

Budu rád, když se s vámi na této akci potkám. V případě zájmu o účast kontaktujte Lukáše Másilka (masilko@teiresias_muni_cz), Radka Pavlíčka (pavlicek@teiresias_muni_cz) či Svatoslava Ondru (ondra@teiresias_muni_cz).

Uzávěrka přihlášek je 30. 4. 2012.

Za Středisko Teiresiás Lukáš Másilko, Radek Pavlíček, Svatoslav Ondra