Unikátní koncert nejen pro nevidomé

Divadlo Hybernia uvádí těsně před Vánoci mimořádný koncert - multižánrový hudební večer v podání hvězd české muzikálové scény a vzácného hosta z africké Burkiny Faso, kterým je slepý básník, kytarista a zpěvák Solo Djo Kabako.

Na základě velkého úspěchu loňského koncertu v Lucerna Music Baru, se letos pořadatelé rozhodli uspořádat další akci, tentokrát v ještě větším měřítku. Ve čtvrtek 20. prosince od 20:30 hod. se v pražském divadle Hybernia uskuteční koncert s názvem Země vzdálená.

Hlavními hvězdami koncertu budou vedle afrického hosta Kamil Střihavka, Bára Basiková a Michal Pavlíček.

Pro Solo Djo Kabakoa je toto již třetí koncertní návštěva České republiky. Tento osobitý umělec je držitelem celé řady hudebních cen z mezinárodních soutěží. A je stále oblíbenější i u nás. Vystupoval například na koncertě na Velehradě (spolu s Hradišťanem Jiřího Pavlici).

Sólisté vystoupí za doprovodu Okamžitého Filmového Orchestru, sboru Mikrochor a pěveckého sboru zrakově postižených studentů Konzervatoře Jana Deyla, to vše pod taktovkou dirigenta Varhana Orchestroviče Bauera a sbormistra Lukáše Prchala. K tomu se diváci mohou těšit i na další muzikanty, hudební tělesa a další pěvecké sbory – celkem během tohoto jediného koncertu v ČR vystoupí na 80 účinkujících.

Večerem provází moderátor Českého rozhlasu Jan Pokorný.

Výtěžek z koncertu půjde na pomoc zrakově postiženým a na provoz oční kliniky v Africe. Na tento jedinečný koncert vás srdečně zvou SVĚTLO PRO SVĚT a Čtení pomáhá. Zažijte unikátní koncert a pomozte tak zrakově postiženým!

Více informací a vstupenky na www.zemevzdalena.cz.

Zdroj: časopis Můžeš