Kutná Hora a okolí všemi smysly

V rámci projektu Jeden nestačí se na Kutnohorsku spojilo několik organizací, zabývajících se cestovním ruchem. Díky tomu vydali několik brožur v pěti jazycích, které seznamují návštěvníky s památkami v Kutné Hoře a okolí. Pro zrakově postižené je nově k dispozici leták vytištěný v Braillově písmu. Má název Kutná Hora a okolí všemi smysly.

Leták je pozvánkou do vybraných památkových objektů, v nichž jsou instalovány haptické expozice – tj. do Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře a do zámku Kačina. Kromě hmatu se pozvánka na Kutnohorsko soustřeďuje i na další smysl – chuť. V letáku jsou uvedena místa nabízející zajímavé gastronomické zážitky nebo vynikající vína.

Nový leták je nevidomým k dispozici zdarma ve všech informačních centrech Kutnohorska. Seženete jej např. v hlavním Informačním centru Kutná Hora, Palackého náměstí 5, tel. 327 512 378. Mají jej i v obou jmenovaných památkách, tj. v galerii a na zámku Kačina. Kromě toho rozeslala Průvodcovská služba Kutná Hora pozvánku k návštěvě Kutnohorska v bodovém písmu také všem TyfloCentrům.

Zdroj: Časopis pro zrakově postižené ZORA