Zámek Kostelec nad Orlicí

Zámek rodiny Kinských v Kostelci nad Orlicí nabízí svým návštěvníkům mnohé. Pokochat se zámeckou expozicí mohou i lidé se zrakovým postižením. Mají zde možnost se exponátů dotýkat. Možné jsou prohlídky pro nevidomé. Mohou si při nich osahat vystavené exponáty.

Po prohlídce si mohou návštěvníci odpočinout v rozlehlém anglickém parku či posedět v místní kavárně. Ta má otevřeno stejně jako zámek, tedy každý den kromě pondělí, a nabízí kromě kávy a zákusků i hlavní jídla. Lidé se sem mohou vypravit třeba na rodinný oběd.
Na své si však přijdou i milovníci kultury. Koná se tu totiž mnoho výstav a také koncertů.
Do 29. září bude v Galerii Kinský umístěna výstava obrazů, plastik, grafiky a fotografií předních českých výtvarných umělců, členů proslulého společenství umělců, filmařů i sportovců Paleta vlasti. Mezi vystavujícími jsou například Theodor Pištěk, Bedřich Dlouhý, Milan Ressel, Vladimír Suchánek, Jan Vachuda, Karel Kouba, Slávek Uiberlay, Hugo Demartini či Karel Nepraš.
V zámeckém parku budou nadšení i obdivovatelé přírody. Roste tu mnoho vzácných rostlin, a zejména velmi staré duby. Hnízdí zde také několik vzácných druhů ptactva. „Díky blízkosti parku a zámku centru Kostelce se příroda v podstatě dostává přímo do města.

Zdroj: Časopis ZORA